Илиана Илиева за осми път триумфира в елита при дамите

Топ новина! Iliana-zavoyuva-p-rvoto-myasto-s-vreme-2-44-33-chasa
Илиана завоюва първото място с време 2:44:33 часа
КСО “Узана“ с перфектна организация на Купа България

При великолепна организация в местността Узана се проведе най-мащабното състезание по спортно ориентиране у нас – Купа България. Домакините от КСО „Узана“ се бяха постарали да създадат чудесни условия и истински празник за участвалите над 1000 ориентировачи от България и чужбина, които три дни си оспорваха отличията в отделните възрастови групи. В петък беше стартът на дълга дистанция, в събота на скъсена дълга, а в неделния ден имаше преследване. Класирането за Купа България беше по общо време от трите състезателни дни.
Над всички в елитната група при дамите (Ж21Е) беше Илиана Илиева. Състезателката на КСО „Узана“, която от която от години със семейството си живее, работи и тренира в Норвегия, за рекорден осми път триумфира в най-престижната надпревара у нас. Илиана води много оспорвана надпревара с Андрея Дяксова (Карлък, Смолян) и Кристина Иванова (Браун тим, Велико Търново, като разликата между трите в общото време от трите дни беше под минута. Иванова беше най-бърза в първия състезателен ден, Дяксова спечели във втория, а Илиана ги победи в преследването и завоюва първото място с време 2:44:33 часа. Андрея Даксова остана на 54 секунди от нея, а Иванова завърши с пасив от 56 секунди.
КСО „Узана“ завоюва общо 8 призови места в Купа България. Алекс Сархачев беше без конкуренция при юношите до 14 години и с три първи места и аванс от близо 7 минути си осигури победата. Трети в тази възрастова група остана друг състезател на габровския клуб – Преслав Митев. Безапелационна беше и майката на Алекс – Силвия Шандуркова. Тя не остави шанс на съперничките си в групата на Жени-45 и завърши с аванс от близо 13 минути пред втората. Пълна победа, с 3 първи места в трите състезателни дни, си осигури и Стоян Дачев  при Мъже-60.     стр. 8
Хрисимир Христов зае трето място в крайното подреждане при момчетата до 12 години, трета се класира и Юлия Христова при Жени-65. Рая Христова остана на стъпка от подиума и се нареди четвърта при Жени-18, шести места заеха Никол Илиева (Ж12) и Анна Марея Игнатова (Ж20). От надпреварата в група „Б“ при момчетата до 12 години първо място донесе Стиан Илиев, 6-ти завърши Юлиан Илиев.