„Виктория“, „Империя“ и „Община Габрово“ са осминафиналистите от група II

Топ новина! „Viktoriya“,-„Imperiya“-i-„Obschina-Gabrovo“-sa-osminafinalistite-ot-grupa-II

При последното завъртане в групата двата състава се изправиха в директен двубой за челната позиция, но не успяха да излъчат победител. „Виктория“ поведе с 2:0, с попадения на Християн Кожухаров в 7-та и Захари Михайлов в 16-а минута, но Момчил Савов с два бързи гола в края на полувремето възстанови равенството.

Приключи надпреварата в предварителна група II на XXVI-я традиционен турнир по футбол на малки врати за
Купата на Община Габрово. На първо и второ място непобедени завършиха отборите на „Виктория“ и „Империя“.
При последното завъртане в групата двата състава се изправиха в директен двубой за челната позиция, но не
успяха да излъчат победител.
„Виктория“ поведе с 2:0, с попадения на Християн Кожухаров в 7-та и Захари Михайлов в 16-а минута, но Момчил
Савов с два бързи гола в края на полувремето възстанови равенството. През втората част Пламен Кожухаров
отново изведе „Виктория“ напред, а в 29-а минута Момчил Савов се възползва от нова грешка в защитата на
съперника и фиксира крайното 3:3. В последните секунди на срещата „Виктория“ игра с човек по-малко заради
втори жълт и респективно червен картон на Стефан Иванов.
В последния двубой от групата „Община Габрово“ и „Паралел“ трябваше да определят третия осминафиналист.
Мачът тръгна отлично за „Община Габрово“, след страхотен гол почти от центъра на Деян Денчев във втората
минута и попадение на Димитър Недялков в 5-та. След почивката символичните домакини на турнира реализираха
и трето попадение чрез Цветан Маринов, а силите на „Паралел“ стигнаха само за почетен гол две минути преди
края, дело на Станислав Димов.
Като първенец в групата завърши отборът на „Виктория“ със 7 точки, колкото събра и „Империя“, но с по-добра
голова разлика. „Община Габрово“ зае третото място с три точки, а миналогодишният полуфиналист „Паралел“
отпадна за следващата фаза без спечелена точка.
В единствената група с 5 отбора - група I, втора победа постигнаха „Класиците“. В динамичен и отворен мач срещу
„Карата ауто“, Мартин Костадинов и съотборниците му се наложиха с 2:1. Ивелин Лалев даде аванс на „Класиците
“ в 13-а минута, а след почивката Станислав Божков завърши с попадение добра контраатака и покачи на 2:0.
Чудесен мач направи вратарят Иван Петров, който отрази множество удари към вратата си, спаси и две дълги
дузпи в края. В последните секунди Николай Стоянов върна едно попадение за „Карата ауто“, но за повече нямаше
време.
„Класиците“ излязоха на втора позиция в класирането с актив от 6 точки, с колкото е и лидерът в групата „Делта
гард“. „Гардовете“ обаче са с мач по-малко. „Копакабана“ и „Карата ауто“ заемат трето и четвърто място с по 3
точки, а без спечелена точка до тук е съставът на „Черните орли“.