„Янтра 1919“ отстъпи на „Левски“ на „Априлов“

Препоръчана! Yantra-19199-otstapi-na--Lеvskii-na--Aprilovv
„Сините“ създадоха още доста голови положения. Ремзи Неджип пропусна две добри възможности през първата част, а стражът на домакините Александър Александров направи блестящо спасяване с една ръка след удар на Йордан Георгиев. „Янтра 1919“ пък пропусна златна възможност да излезе напред при 0:0 в 30-та минута.

Янтра 1919“ отстъпи на „Левски“ на „Априлов“

Юношеският тим на „Янтра 1919“ допусна втора домакинска загуба в Елитната група U19. В среща от XIII-я кръг

на първенството селекцията на треньора Николай Василев отстъпи на стадион „Априлов“ на столичния „Левски“

с 0:1. Единственото попадение в срещата падна в края на първото полувреме от пряк свободен удар.

Майсторското изпълнение беше на Мартин Петков.

„Сините“ създадоха още доста голови положения. Ремзи Неджип пропусна две добри възможности през

първата част, а стражът на домакините Александър Александров направи блестящо спасяване с една ръка след

удар на Йордан Георгиев. „Янтра 1919“ пък пропусна златна възможност да излезе напред при 0:0 в 30-та

минута. Вратарят на „Левски“ Петър Иванов и бранителят Томислав Папазов не можаха да се разберат,

притеснени от капитана на домакините Христо Цонев, и топката попадна в краката на Димитър Кънчев, но той не

успя да я насочи в опразнената врата от границата на наказателното поле.

През втората част столичани също имаха надмощие и на два пъти уцелиха гредите на габровската врата. „Янтра

1919“ записа един нелош изстрел от пряк свободен удар на Делян Дончев, а в 52-та минута домакините

претендираха за дузпа, за игра с ръка в наказателното поле на Георги Александров, но реферът Борис Попов

прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказание.

С актив от 11 точки „Янтра 1919“ остава на 12-а позиция във временното класиране на Елитната юношеска група

U19. В следващия кръг отборът ще гостува на „Пирин“ в Благоевград. Мачът е след три седмици, на 24-ти

ноември. В последния есенен кръг от първенството, на 2-ри декември, габровският тим ще приеме на стадион

„Априлов“ другия столичен гранд - ЦСКА-София.