„Етър" излъга „Янтра" на старта на новия сезон

Водеща! Dvuboyat-be-ravnostoen
Двубоят бе равностоен
Изпадналият от елита „Етър“ (Велико Търново) измъкна победата в двубой срещу „Янтра“ от първия кръг на новото футболно първенство във Втора професионална лига.

Двубоят се игра пред повече от 1500 зрители на стадион „Христо Ботев“ и завърши при резултат 1:2. Първо попадение в официален мач записа новото попълнение в атаката на „Янтра“ Мартин Тошев, но, за съжаление, то се оказа недостатъчно за успеха и „болярите“ направиха обрат, за да си тръгнат с трите точки от Габрово.

Новият наставник на „Янтра“ Тодор Киселичков заложи на Християн Василев на вратата. Пред него действаха Божидар Томовски, Константин Иванов, Цветелин Радев, Христо Митев, Петър Казаков, Лъчезар Йорданов, Айвън Ангелов, Мартин Ганчев, Тони Иванов и Мартин Тошев. Играчите до 21 години в състава бяха Ганчев и Томовски.

Двубоят започна равностойно и първите десетина минути нямаше положения. В 12-ата „Янтра“ поведе. Петър Казаков пусна добър пас отляво към Мартин Ганчев, който се пребори до аут линията с бившия играч на габровския тим Петър Иванов и пусна пас към заелия добра позиция в наказателното поле Мартин Тошев, който опъна мрежата на гостите за 1:0. „Етър“ отговори с коварен изстрел от дистанция на Атанасов в 22-ата минута, който Християн Василев успя да избие. Две минути по-късно “виолетовите” изравниха. След центриране от корнер сенегалецът Серигне Чеик Мбаке Мадина Файе надскочи Константин Иванов и отблизо се разписа с глава - 1:1. Играта продължи на високо ниво, но до повече попадения по края на полувремето не се стигна.

Колективна грешка на „Янтра“ в началото на второто полувреме доведе до пълен обрат в резултата. Габровският тим изгуби топката в половината на гостите и позволи на съперника да направиха бърз преход в атака. Дидис Пита изведе Айкут Рамадан отляво и крилото на „Етър“ веднага опита центриране по земя. Първоначално пасът бе пресечен от Лъчезар Йорданов, но топката отново попадна в Рамадан, който при втория си опит подаде на Тонислав Донков и влезлият като смяна футболист засече с едно от първите си докосвания в срещата за 1:2. В 57-ата минута „Янтра“ имаше отлична възможност да изравни.

Божидар Томовски с перфектно центриране намери Мартин Тошев в малкия пеналт и нападателят засече от въздуха, но над вратата на Станислав Нисторов. В минутите до края габровският тим беше по-активен и продължи да търси второ попадение, но няколко добри атаки не бяха доразвити добре. Високата преса на отбора пък даде възможност на „Етър“ да направи няколко добри контраатаки, при които „виолетовите“ бяха близо и до трето попадение. В крайна сметка друг гол не падна и трите точки поеха към Велико Търново.

Във втория кръг „Янтра“ ще гостува на „Марек“ в Дупница. Срещата е в неделя, 28 юли, от 18:30 часа.

Янтра-Етър

Голмайстори: 1:0 Мартин Тошев (12), 1:1 Принс Мбаке (24), 1:2 Тонислав Донков (48)

Янтра: 1. Християн Василев, 4. Константин Иванов, 10. Айвън Ангелов, 21. Божидар Томовски (88` 3.Димитър Стоянов), 20. Лъчезар Йорданов (75` 8.Станислав Дюлгеров), 22. Мартин Ганчев (46` 7.Емил Колев), 9. Мартин Тошев, 6. Петър Казаков, 71. Тони Иванов, 99. Христо Митев, 5. Цветелин Радев

Жълти картони: Айвън Ангелов, Константин Иванов, Станислав Дюлгеров